Нефтохимик остава непобеден! Тресна и Марек (СНИМКИ)

0
-
-

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) продължават непобедени в новия сезон на Суперлигата. Бургазлии се наложиха като домакини над амбициозния състав на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:22) в среща от шести кръг на първенството.

Волейболистите на Николай Желязков заемат лидерската позиция с пълен актив от 18 точки (6 победи). Дупничани са шести с 9 точки (3 успеха, 3 поражения).

Нефтохимик стартира силно в първата част, като поведе, след което позволи на съперника да изравни и да излезе напред. Лидерството се размени няколко пъти, но в крайна сметка играчите на Виктор Карагьозов наложиха волята си.

В следващия гейм дупничани поеха инициативата, като удържаха темпото до 8:5. Ситуацията се разви идентично и отново ролите се размениха. Играта тръгна точка за точка, след което отново Марек оформи преднина. Бургаският тим обърна и в крайна сметка изравни за 1:1 гейма.

Третата част стартира равностойно. Момчетата на Николай Желязков дръпнаха и благодарение на силната си игра в атака и на блокада взеха аванс при 25:17 и 2:1. Четвъртият гейм тръгна под диктовката на дупнишкия състав, но след серия от грешки на гостите пасивът на шампионите бе стопен. Последва ново догонване до 21:21, домакините успяха да вземат инициативата. Атака на Денис Карягин сложи край на мача за 25:22 и крайното 3:1 гейма.

Топреализатор бе Жани Желязков със 17 точки (2 аса, 1 блокада), 13 точки записа Георги Петров. Николай Николов се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади). За Марек Златан Йорданов се разписа с 16 точки (2 аса, 3 блокади), Борислав Апостолов добави 14 точки (7 блокади!).

В следващия кръг Нефтохимик среща Левски в зала „Универсиада“, а Марек приема Дунав (Русе). Мачовете са на 22 ноември (петък).