Нефтохимик обърна Пирин в Елитната група

0
-
-

Отборът на Пирин Благоевград загуби с 2:3 от Нефтохимик в среща от 12-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата на базата в село Рилци бе изпълнена с голове и обрати. След половин час игра Димитър Примов откри за гостите с удар от границата на наказателното поле. Бързо след това Кръстьо Банев изравни за орлетата след силна солова акция на Иван Тасев и удар отблизо . В 48-та минута домакините поведоха с 2:1 след гол на празна врата на капитанът Асен Либяховски. След още 5 минути с втория си гол в мача Примов изравни за 2:2. 15 минути преди края влезлият като резерва Християн Панов остана сам срещу вратаря и донесе победата на Нефтохимик.

Към срещата в Рилци имаше много сериозен интерес. На трибуните бяха Петър и Иван Цветкови,бившите орлета Иван Стойчев, Атанас Николов и Юлиан Попев, като и новият наставник на Септември Симитли Тодор Киселичков.

В класирането Пирин е 8-ми с 15 точки, а Нефтохимик е 9-ти с 14,но и мач по-малко.