Нефтохимик би Левски за 11-та поредна победа

0
neftohimik voley

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 11-а поредна и общо 12-а победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха над Левски София с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:17 в мач от 16-и кръг на първенството, изигран в едноименната зала.
Воденият от Атанас Петров тим е втори в таблицата с 37 точки (12 победи, 4 загуби), „сините“ са четвърти с 33 точки (11 успеха, 5 загуби). Така Нефтохимик взе реванш за поражението от пети кръг с 2:3 гейма.

Старши треньорът на гостите Атанас Петров използва дългата скамейка, като даде шанс на почти всичките си състезатели. Капитанът Георги Петров се контузи по време на загрявката, но бе заменен успешно от Калоян Балабанов. За MVP бе отличен Тодор Димитров (Нефтохимик 2010).
Най-резултатен бе Аксел Трухчев с 24 точки (1 ас, 3 блокади), 17 точки реализира Матей Михайлович (1 ас). С 11 точки завърши Тодор Димитров. За съперника Венислав Антов се отчете със 17 точки (1 ас, 1 блокада), Владимир Гърков приключи с 16 точки (2 аса).
В следващия кръг Нефтохимик среща Дея спорт (Бургас), на 24 февруари (петък) от 18:00 ч. Левски гостува на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) ден по-късно.