0
neftohimik voley
-
-

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като гост Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:20, 25:14, 25:10 ) в мач от девети кръг на ефбет Супер Волей, който се игра в зала „Васил Левски“.С това шампионите отбелязаха четвърта победа, като с две загуби, 12 точки и две отложени срещи заемат шесто място във временното класиране.

Хебър отбеляза втора загуба, като с пет победи и 16 точки се намира на трета позиция в таблицата.
След напускането на опитните играчи, Хебър излезе за този мач с различен състав, като юношите на клуба се изправиха срещу шампионите.Тимът на Пазарджик бе воден от треньорите Никола Димитров и Илиян Божков. Младостта бе силно изразена, като на терена бяха състезатели, родени между 2005 и 2009 година.

Въпреки тежката ситуация феновете показаха своята любов към своите любимци. Привържениците на Хебър отбелязаха силно присъствие в залата, като даваха своята мощна подкрепа за младите волейболисти.

За изненада на мнозина домакините демонстрираха борбеност и на моменти доста затрудниха шампионите. Особено в първата част младоците дишаха във врата на Нефтохимик, като използваха известната лежерност на бургазлии и се показаха като равностоен съперник до двадесета точка.

Във втората част „тигрите“ отново се хвърлиха и бяха равностойни до десета точка, като дори имаха точка предимство.
В крайна сметка Нефтохимик взе своето. Засили сервиса, разигра се и вдигна нивото, като остави младите момчета на 10 точки в третата част.Игралият до скоро в Хебър Розалин Пенчев бе най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки. Той бе избран и за МВП на мача.Ивайло Петров бе най-резултатен за Хебър с 9 точки, Иван Сарафов завърши със 7 точки.