Недялко Москов: Тепърва ще влизаме в топ форма, искам да докарам Левски за Купата

0
-
-

Несебър и Созопол не успяха да се победят в морското дерби от V кръг на Втора професионална лига. Двата тима не успяха да създадат много голови положения пред противниковите врати и логично завършиха при нулево равенство.

„Малшансът ни попречи да стигнем до победата. Играхме добре, особено през първото полувреме. Изпуснахме 2-3 ситуации. Противникът ни се защитаваше добре през целия мач, дори и когато останаха с 10 души. През второто полувреме се накъса играта. Ние се поизнервихме, защото търсихме победата на всяка цена. Не успяхме да победим, но аз съм доволен от отбора. Според мен играхме добре, нахъсано. Поздравявам състава на Созопол. Дойдоха за равен и го постигнаха, което предполагам, че ги устройва. Мисля, че резултатът е реален. Не искам да коментирам главния арбитър. Напоследък в България много хора взехме да коментираме футбол. Николай Йорданов за мен е добър съдия, който аз нямам право да коментирам”, заяви изпълнителният директор на Несебър Недялко Москов.

„Имам притеснения, че не вкарваме голове. Но пък създаваме положения, което означава, че ще започнем и да бележим. До момента имахме доста контузени футболисти. Когато всички бъдат възстановени, ще започнем и да вкарваме. Признавам, че и Трайо Грозев ни липсва много. Той беше свикнал с нас. Той беше здрав, пресиращ, бърз. Сегашните ни нападатели са по-друг стил. Ерай Карадайъ се доближава до него, но няма този опит. Трябва да работим, за да имаме негови заместници и по-добри от него. Ако не можем, ще върнем Трайо. Тепърва навлизаме в топ форма. Според мен ни предстои една добра програма. Ако си вземем тези мачове, на следващата почивка можем да сме в тройката”, допълни силният човек на „делфините”.

Недялко Москов сподели своите очаквания и от предстоящия мач за Купата на България. В него Несебър приема друг регионален съперник – Поморие. „Аз искам да докарам Левски за Купата. Сега ги докарах да тренират, искам да играем срещу тях и за Купата. Поморие за мен е добър отбор, който в момента не показва добри резултати. Но знам, че са качествен тим и тепърва ще набират скорост. Надявам се да стане дерби и нека по-добрият да победи. Ние ще излезем с най-доброто, без да пазим когото и да било”.