Назон ще гони рекорд в Пловдив! Разгневил „червените“ фенове е лидер по асистенции

0
diukens nazon
Снимка: cska.bg

Дюкенс Назон изравни най-доброто постижение в6 кариерата си с головете срещу ЦСКА 1948, като се разписа в четвърти пореден двубой. През пролетта той направи същото, като вкара на Берое, Ботев Пд (2), Септември и Локо Пд. В петък ЦСКА-София гостува на жълто-черните от Пловдив, а хаитянинът ще преследва попадение в пети пореден мач и личен рекорд.

Тобиас Хайнц е участвал пряко в 6 от 10-те гола на ЦСКА-София през сезона – 3 попадения и 3 асистенции.

Опорният халф Амос Юга е лидер по асистенции в ЦСКА-София, като дели позицията с Хайнц. Срещу ЦСКА 1948 африканецът даде третия си голов пас от началото на кампанията в петия си двубой.

Нестор Ел Маестро спечели на „Българска армия“ за първи път от 1737 дни (4 години, 9 месеца и 2 дни). За последно той надигра Ботев Пд с 2:1 на 16 декември 2018 г. В първите две домакинства след завръщането си в ЦСКА-София пък сърбинът допусна издънки – равенства 1:1 срещу Славия и Черно море.

Емануел Шакич записа дебют за ЦСКА-София. Той се превърна в 25-ия различен футболист, играл за армейците в първенството. 7 от тях са българи, а цели 18 – чужденци.

За първи път през сезона футболистите на ЦСКА-София не получиха нито един жълт картон.

Все още не е отсъждана дузпа в полза на ЦСКА-София през настоящата кампания.

Армейците са еднакво опасни в двете полувремена на двубоите си. Досега през сезона тимът е отбелязал по 5 попадения преди и след почивката.

ЦСКА-София записа пета суха мрежа през сезона. Армейците са лидер по този показател в първенството, като делят първото място с Локомотив Пловдив, който ги е постигнал с мач повече. Динко Хоркаш обаче е допуснал 7 попадения, а Густаво Бусато – 5.

ЦСКА-София се разписа в 6 от първите си 8 мача в първенството, като не успя да вкара само при гостуванията си на Хебър (0:0) и Лудогорец (0:3)./ „Тема спорт“