Най-после! Везенков се завърна в игра, а Сакраменто към победите(ВИДЕО)

0

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков най-сетне се завърна в игра и помогна на отбора си Сакраменто Кингс да постигне важен успех в битката за класиране в плейофите на НБА, надделявайки над Юта Джаз със 127:106 в мач от редовния сезон.

За последно Везенков игра на 10 февруари при победата на калифорнийци над шампиона Денвър Нъгетс, а оттогава заради контузия пропусна цели 22 мача, в които балансът на тима му е 12 победи и 10 загуби.

Мачът в „Golden 1 Center“ в Сакраменто започна по-добре за Кингс, които поведоха в резултата с 27:23 точки. Втората четвърт бе напълно равностойна и домакините запазиха крехкия си аванс, който набъбна на 18 точки до края на третия период от мача. Тази разлика до голяма степен предизвести развоя на срещата, в четвъртата четвърт от която Везенков и компания не само задържаха аванса си, но и успяха да го увеличат още, за да зарадват феновете си след двете поредни загуби от Далас Маверикс в предишните си два мача.

В този мач Везенков получи общо 10 игрови минути, които бяха разделени по 5 в последните две четвърти. В тях крилото се отчете с една точна стрелба за 3 точки и една такава за 2, като Везенков направи и един пропуск. Освен 5-те си точки, той записа още 2 борби и 1 асистенция.

Най-резултатен за Сакраменто бе Кийгън Мъри със своите 25 точки, 4 борби и 3 асистенции за 35 минути в игра. Домантас Сабонис се отчете с дабъл-дабъл (17 точки, 11 борби и 6 асистенции).

От другата страна, Брайс Сенсабо и Колин Секстън вкараха по 22 точки за Юта, който бе без основния си състезател Лаури Марканен, защото финландецът има контузия в рамото.

С победата Сакраменто Кингс вече има баланс от 43 успеха и 31 поражения на 7-ото място в Западната конференция, където Юта Джаз е 12-и с негативен баланс – 29:46.