Най-после! След 9 мача роден национал с победа в Турция

0
aht1288 4388 6111981
-
-

Отборът на Касъмпаша най-накрая сложи край на черната си серия от 9 поредни мача без победа във всички турнири. Днес възпитаниците на Мустафа Денизли измъкнаха победата с 3:2 в гостуването си на Акхисар от 26-ия кръг на Супер лигата. Важна роля за успеха на гостите имаше и българският бранител Страхил Попов, който асистира за първото попадение на своя тим.
Касъмпаша поведе в резултата още в 7-ата минута. Тогава при едно заучено положение след корнер Попов притича в близост до флагчето, получи топката и центрира в наказателното поле, където Фоде Койта с глава бе точен за 0:1.
След това домакините съумяха да направят пълен обрат. В 32-ата минута Елвис Ману възстанови равенството, а в 62-ата минута Джереми Бокила от дузпа изведе своя тим напред.
Гостите обаче показаха дух и измъкнаха победата по драматичен начин в самия край на мача. Първо Абдул Халил направи 2:2 в 87-ата минута, а Трезеге донесе успеха на своя тим, вкарвайки победното попадение за крайното 2:3 в 5-ата минута на добавеното време на срещата.
Въпреки тази победа Касъмпаша остава на 10-ото място в класирането с 34 точки. Акхисар пък е на дъното на таблицата на 18-ата позиция с 21 точки. Водач е Истанбул Башакшехир с 57 точки.