Най-накрая победа! След куп пропуски, България с минимален успех над Литва

0

България победи Литва в петия си мач от световните квалификации в група „С“. На националния стадион „Васил Левски“ селекцията на Ясен Петров се наложи с минималното 1:0. Това бе първи успех за „трикольорите“ в този квалификационен цикъл.

На трибуните, за сефте от 2019 година, се завърна президентът на БФС Борислав Михайлов. Любопитно е, че точно зад него беше конкурентът за поста му Димитър Бербатов, заедно със Стилиян Петров и Мартин Петров.

В 16-ата минута Малинов нанесе опасен удар пред наказателното поле. Топката обаче премина над напречната греда.

България пропусна най-чистото положение в мача в 31-ата минута. Десподов бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му към долния ляв ъгъл обаче бе избит преди голлинията в корнер от вратаря.

8 минути по-късно Десподов центрира отдясно към точката за изпълнение на дузпа. Кристиян Малинов засече атрактивно с пета, но топката „облиза“ дясната греда.

В 52-ата минута Неделев стреля от дистанция директно от фал. Стражът на гостите обаче улови сигурно.

В 74-ата минута Димитър Илиев изведе перфектно Десподов сам срещу вратаря. Ударът на футболиста на Лудогорец обаче отново бе избит в корнер от стража на Литва.

240 секунди по-късно Димитър Илиев овладя на гърди центриране в наказателното поле и стреля. Шеткус обаче улови току пред голлинията.

България най-накрая поведе в 82-ата минута. След центриране от фал на Десподов, Ивайло Чочев засече неспасяемо с глава за 1:0. Попадението бе разгледано с ВАР за евентуална засада, което предизвика напрежение на резервната скамейка на „лъвовете“. Това пък доведе до червен картон за Николай Михайлов.

Малко по-късно пък Атанас Илиев получи жълт картон, който ще го извади от гостуването на днешния си съперник.

В 3-ата минута на даденото продължение Димитър Илиев проби прекрасно отдясно и намери пред вратарското поле напълно необезпокоявания Кирил Десподов. Последният обаче стреля над напречната греда.