Най-накрая! Локомотив (Сф) би като гост, удари Струмска слава (ВИДЕО)

0
-
-

Локомотив (София) най-накрая постигна победа като гост. „Железничарите“ се наложиха над Струмска слава в мач от XXVIII кръг на Втора лига. На стадиона в Радомир, възпитаниците на Иван Колев стигнаха до успех с 2:0. За последно Локомотив постигна победа далеч от „Надежда“ на 10 септември 2020 г. – 3:0 над Добруджа.

Локомотив можеше да поведе в 23-ата минута. Александров проби хубаво отдясно, влезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на домакините улови.

В ответната атака пък Струмска слава бе на сантиметри от гола. Плътен удар на Ивелин Илиев от границата на наказателното поле обаче срещна дясната греда.

„Железничарите“ откриха резултата след половин час игра. Удар от въздуха на Светослав Диков от границата на наказателното поле бе спасен майсторски от Драгомир Петков. Притичалият Александър Александров направи добавка от границата на вратарското поле, но отново Петков показа класа и изби. При повторния си опит обаче Александров все пак прати топката в мрежата за 0:1.

В 48-ата минута Локомотив можеше да удвои аванса си. Мики Орачев с великолепен диагонален пас изведе Светослав Диков сам срещу Петков. Ударът на нападателя от ъгъла на вратарското поле обаче премина покрай дясната греда.

В 54-ата минута Павлов стреля хубаво по земя от границата на наказателното поле. Петков обаче улови пред голлинията.

В 68-ата минута Мики Орачев отправи опасен удар от сериозна дистанция, който обаче премина малко над напречната греда.

5 минути по-късно Локомотив сложи точка на спора. Топката стигна в наказателното поле до Александър Александров, който с премерен удар по диагонала по земя я прати в долния десен ъгъл на вратата за 0:2.