Най-накрая! Левски се забавлява на „Герена“, отнесе го Черно море (ВИДЕО)

0
levski cherno more stanislav kostov

Левски най-накрая показа разкрепостена игра и се забавлява на стадион „Vivacom Arena Георги Аспарухов“. От това си изпати отборът на Черно море, който бе отнесен с 5:1. Това пък бе втори успех от два мача за поне на този етап временния треньор на „сините“ Георги Тодоров.

Началото на мача с нищо не предвещаваше неговия край. Черно море можеше да поведе след по-малко от минута игра. Малко обаче не достигна на Ндонгала да засече успореден на голлинията пас. В 12-ата минута отново той можеше да се разпише, но този път ударът му с глава премина до лявата греда.

Левски пък поведе още с първата по-стойностна атака. След четвърт час игра Станислав Иванов центрира чудесно отдясно, а от границата на вратарското поле Станислав Костов бе безпощаден с глава за 1:0.

„Сините“ демонстрираха убийствена ефективност и 240 секунди по-късно удвоиха аванса си. Живко Миланов върна към Илия Юруков, който с чудесно центриране намери Паулиньо. Бразилецът, от границата на вратарското поле, засече от движение, правейки безпомощен Китанов за 2:0.

В 31-ата минута Левски оформи класиката в резултата с третия си точен удар. Паулиньо направи страхотен пробив отляво и центрира в наказателното поле. Станислав Иванов опита да стреля от въздуха, което обаче се превърна в пас към Давиде Мариани, който от непосредствена близост разстреля Китанов за 3:0.

До края на полувремето Левски можеше да стигне и до разгромна преднина. Удар на Станислав Костов обаче попадна у Китанов, а малко по-късно Паулиньо не намери целта. В даденото 1-минутно продължение пък Тиам от чиста позиция стреля покрай лявата греда.

Само 34 секунди след началото на втората част, Левски вкара четвърто попадение. Горанов намери отляво Паулиньо, който с едно пусна към Станислав Костов. „Синият“ голмайстор залъга вратаря и макар от не особено голям ъгъл успя да прати топката в мрежат за 4:0.

До края на полувремето Левски видимо намали темпото. Въпреки това, домакините стигнаха и до пето попадение. В 83-ата минута Паулиньо проби отляво и центрира в наказателното поле, където Станислав Иванов засече с глава за 5:0.

180 секунди по-късно „моряците“ все пак успяха да стигнат до почетно попадение. Дани Кики засече отблизо центриране в наказателното поле за 5:1.

Минутка преди края на редовното време Мариани стреля отлично от фаул, но Китанов плонжира и спаси.