Най-добрият съдия на Азербайджан ще ръководи България – Танзания

0
nesebar septemvri (42)
-
-

Най-добрият съдия на Азербайджан Алияр Агаев ще ръководи първата среща на българския национален отбор на турнира FIFA Series в Баку, съобщиха организаторите.

„Лъвовете“ ще се изправят срещу Танзания на 22-и март от 15:00 часа българско време на стадион „Далга Арена“ на 30 км извън Баку. Агаев е добре познат на българската публика, тъй като вече два пъти е ръководил мачове на родни тимове.

През март 2023-а година в Разград той беше главен арбитър на мача България – Черна гора от квалификациите за Евро 2024, завършил злополучно 0:1. На 22-и март пък беше ръководещ на реванша в Лигата на Конференциите между Лудогорец (Разград) и Сервет (Женева), пак завършил 0:1 за гостите.

Агаев е част от Категория 1 на ранглистата на УЕФА, където е и българинът Георги Кабаков. Негови асистенти ще бъдат също международни рефери: Зейнал Зейналов, Акиф Амирали – също от Азербайджан. Четвърти съдия е Рауф Джабаров.