Навик: Спасителят на ЦСКА-София винаги вкарва в дебютите си

0
Снимка: cska.bg

Попадение още в дебютния мач не е изненада, а навик за нападателя на ЦСКА-София Ахмед Ахмедов. В двубоя с Ботев Враца за купата той го направи за трети път, пише „Тема спорт“. И в предишния си отбор Дунав Русе реализира още в първата среща. На 20 юли 2018-а Ахмедов се разписва при загубата от Витоша в Бистрица с 1:2. Двубоят е от първия кръг на шампионата. Той реализира още в 4-ата минута, но после русенци допускат обрат.

Любопитното е, че Ахмед Ахмедов бележи гол и в първия си мач с екипа на Поморие. На 25 юли 2015-а морският тим разбива Оборище с 3:0, а футболистът се отчита с първите два гола в срещата в 50-ата и 55-ата минута.

Интересното е, че и в двата случая старши треньор на тима, за който играе, е Малин Орачев, който го довежда от Поморие в Дунав.

При дебюта си в професионалния футбол през 2014 година в екипа на ФК Бургас в Б група, той вкарва първия си гол в четвъртия мач – при победата с 2:1 над Спартак Варна като гост.