Националките ни загубиха и от Дания

0
balgariq u17
Снимка: УЕФА

Националният отбор на България за девойки до 17 години приключи участието си на финалите на Европейското първенство, което се провежда у нас. Момичетата на Троян „Тони“ Радулов паднаха с 0:2 от Дания на стадион „Дружба“ в Добрич и напуснаха състезанието. Също обаче сториха и датчанките, които отпадат с четири точки в своя актив.

Попаденията за победителките вкараха Корнелия Крамер и Фрея Сторм. Първата намери мрежата зад Виктория Димова в деветата минута, а Сторм удвои резултата в 76-ата минута.

Така България завърши първото си участие на финали на футболен турнир при жените. Нашите момичета финишираха с три поражения в сметката си и един отбелязан гол срещу Португаия.

Дания: Тисгаард, Обазе, Де Яфа, Лаймири, Фаурсков, Фредериксен, Карстенс, Бредгаард, Прюзе, Кюл, Крамер

България: Димова, Найденова, Бесет, Стойчева, Йорданова, Динева, Иванова, Стоянова, Джалева, Парапунова, Палагачева