0
bul u 20
-
-

Националният отбор на България за жени до 20 години завърши на осмо място на европейското първенство, дивизия В в Орадя, Румъния. В последния си мач момичетата на Таня Гатева се бориха до последно и бяха близо до обрат, но отстъпиха на Украйна със 72:78.

Българките имаха три победи и две загуби в груповата фаза, а в мачовете за 5/8 място претърпяха две поражения. Украинките започнаха мача по-добре, но до края на първата част националките ни успяха да им бъдат равностойни и да завършат при резултат 19:19. Играта остана доста равностойна през втората четвърт, а на почивката Украйна водеше с 41:39.Тимът остана напред през цялата трета четвърт, като на моменти разликата стана двуцифрена, а статуквото се запази и през последния период. По-малко от две минути преди края обаче България успя да се приближи само на три точки и да си остави шанс за обрат. Украинките обаче удържаха победата в последните атаки. Карина Константинова записа 18 точки за българките, 15 плюс 6 борби добави Янина Тодорова, а 13 – Гергана Иванова.
За победителките Кристина Карп регистрира 20 точки и 9 борби.