Националките ни биха Азербайджан

0
BULGARIA W 19

Девическият национален отбор до 19 години победи връстничките си от Азербайджан WU19 с 2:1 в първата от двете контроли между тимовете, която се проведе в Разлог.

Възпитаничките на Силвия Радойска изиграха отличен двубой, като реализираха две попадения и създадоха още няколко голови положения, но само отличните изяви на вратарката на гостите и веднъж гредата им попречиха да се поздравят с по-изразителен успех.„Лъвиците“ откриха резултата в 31-та минута чрез Александра Янева, която намери горния десен ъгъл на вратата на гостите след отличен удар от воле извън наказателното поле.Две минути по-късно отново Янева се озова на стрелкова позиция след пас на капитанката Дормушали, но вратарката на гостите блокира удара.В 36-та минута за пореден път стражът на гостите Суде Топчу се оказа последна преграда пред ново попадение за България, след като спаси изстрел на Ивана Найденова.Малко преди края на първата част и гредата помогна на азерките. Възпитаничките на Силвия Радойска разиграха отлично в центъра, Силвия Кефалова напредна и с мощен шут от около 30 метра изпрати силно топката в напречната греда на гостите.

В 56-та минута Азербайджан изравни резултата. Виктория Иванова отрази удар на Сардарли, но Нематова бе точна при добавката отблизо.
В 81-та минута Ивана Найденова оформи крайното 2:1 в ползва на България, след като реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ахмадова в наказателното поле.Двата отбора ще премерят сили отново в контрола на 25 май, петък в Разлог от 18:00 часа.

България WU19: Виктория Иванова, Яница Иванова, Александра Янева, Мариела Недева, Ебру Дормушали – к., Недред Заструг (Александра Горанова), Ивана Найденова, Ралица Витекова, Силвия Кефалова (Теодора Йорданова), Анна Георгиева, Антонина Шопска (Мариела Моева);

Селекционер: Силвия Радойска

Аербайджан WU19: Топчу, Гурбанова, Тас, Гасимова, Ахмадова – к., Оздемир, Сардарли, Нематова, Рахимова, Абулашвили, Хюсеинова

Съдия: Петър Григоров