Националите заседнаха на дъното в групата

0
balgariq iran (2)
-

Литва и Черна гора завършиха зрелищно 2:2 в мач от група G на квалификациите за Евро 2024 в Германия, пращайки България на дъното във временното класиране.

След нулево първо полувреме, двата тима се развихриха в заключителните 25 минути на срещата. Гитис Паулаускас (71) изведе домакините напред в резултата след асистенция на Черних, а Никола Кръстович (78) и Стефан Савич (89) направиха пълен обрат след подавания на Марушич и Йоветич.

В последните секунди от добавеното време Фьодор Черних (90+4) шокира черногорците и донесе точка на домакините след пас на Юстас Ласикас.

След равенството Литва измести България от четвъртата позиция с 2 точки и по-добра голова разлика. Черна гора е на трето място с 5 точки и на 2 зад Сърбия и Унгария, които играят по-късно тази вечер.