Националите с класика срещу Уругвай на Световното в Крит(СНИМКИ)

0
-
-

Националният отбор на България стартира ударно участието си на Световното първенство по мини футбол, което се провежда на историческия остров Крит. В първата си среща от група „А“ трикольорите победиха с 3:0 Уругвай.  През първото полувреме двата отбора се проучваха, но след почивката момчетата на треньора Стефан Натев вече знаеха къде са слабите места на съперника и на бързо им набутаха три безответни гола в мрежата. Цветан Трайков откри резултата в 23-та мин., след като се пребори за една топка в наказателното поле, обърна се и я изпрати в долния десен ъгъл. Пет минути по-късно Цветелин Анжелов покачи. Привлеченият от един от грандовете на монтанската IVдивизия Пъстрина нападател наказа неразумна грешка на уругвайският вратар, който опита да го финтира в централната част на терена, но българският национал му отне топката и я заби в опразнената врата. Класиката в мача оформи Мартин Григоров след половин час игра, засичайки с глава под гредата далечно центриране. „Урусите“ предприеха отчаян ход като вратарят им заиграна върха на атаката, а под рамката застана централният им нападател, но това не даде резултат.
В следващият кръг, на 15 октомври, България се изправя срещу друг южноамерикански отбор Аржентина. На другия ден излизаме срещу фаворита за титлата Англия, а на 17-ти играем с Кипър. Шампионатът по мини футбол на най-големият гръцки остров се организира от ISF- International Socca Federation и в него сили ще премерят 32 отбора. Играе се на терен с размери 50х30 в две полувремена от по 20 минути.