Националите ни загубиха втората контрола от Македония в Благоевград

0
20190702 120027
-
-

Младежкият национален тим отстъпи минимално на Северна Македония със 68:74 в Благоевград.Това бе последна контролна среща за отбора ни преди Европейското първенство в Португалия. До неделя баскетболистите ни са на лагер в Благоевград, а финалните дни преди заминаването за Португалия ще прекарат в София.Както и вчерашния двубой с македонците, и този бе интересен и доста здрав на сблъсъци. Гостите водиха общо 5 минути в целия мач, но направиха обрат в края, отново благодарение на няколко поредни тройки.Преди това нашите национали имаха аванс от 13 точки в третата четвърт, но много бързо той се стопи и страхотна серия за Македония изравни нещата, а в последните минути им донесе и победата.Цветомир Чернокожев завърши с 19 точки, Борислав Младенов добави 14, а Александър Матушев – 13.Пореден силен мач за македонците направи умаленото копие на някогашната звезда на Левски и Лукойл Академик Георги Чековски – Павле Михайлоски с 24 точки и 9 борби.