Национал на Арда в болница след реванша със Славия

0

Нападателят на Арда Спас Делев е бил откаран в болница след края на полуфиналния реванш със Славия за Купата на България. Воденият от Николай Киров отбор победи с 1:0 в Овча купел и си осигури първи исторически финал. Националът бе заменен принудително в 64-ата минута от Александър Георгиев, а след края на двубоя и празненствата на тима в съблекалнята е бил откаран в болница заради силни болки в коляното, съобщава „Тема Спорт“. Там са му направени прегледи, след което той се е прибрал.

Арда е 33-ят отбор, достигнал до финал за Купата! Кърджали е 17-ят град

Почти сигурно Делев няма да може да вземе участие в предстоящите мачове с Берое и Етър, както и с Царско село. От клуба обаче увериха, че ситуацията не е чак толкова тежка. Това означава, че бързакът ще бъде на разположение на треньорския щаб за финала за купата срещу ЦСКА-София. Битката за трофея е на 19 май на Националния стадион.

„Делев получи удар и има оток на коляното. Травмата му не е толкова тежка“, заявиха от щаба на Арда пред „Тема Спорт“. Кърджалийци приемат Берое утре от 20:00.

Златен дъжд в Арда при триумф за Купата

Имаше опасения, че Делев е увредил сериозно менискуса си. Той прави силна кампания, като за първенството в 22 мача реализира шест попадения и направи пет асистенции. Има и два гола в турнира за Купата на България. Спас се превърна в герой за Арда в четвъртфинала срещу ЦСКА 1948, реализирайки единственото попадение в 55-ата минута, което класира тима за полуфиналите. С представянето си за отбора на Николай Киров нападателят логично попадна в селекцията на Ясен Петров за трите мача от световните квалификации срещу Швейцария (1:3), Италия (0:2) и Северна Ирландия (0:0).