434
-
-

Варна изглежда безнадеждно изостанал спрямо останалите отбори, като е на осем точки от заемащия баражна позиция Пирин и на девет от линията на спасилия се за момента Берое.

Ако първенството започваше сега, то Спартак със сигурност щеше да е между 9-о и 12-о място според футбола, който показва. „Соколите“ обаче трудно ще наваксат точките, защото при въпросната дистанция са принудени да търсят максимума във всеки мач, независимо дали става дума за съперник като Хебър, Черно море или ЦСКА-София. Това от своя страна вкарва огромно напрежение в играчите и им пречи да вземат дори това, което им се полага според възможностите и показаното на терена.

След идването на Херо отборът спечели един мач, направи едно равенство и загуби четири срещи, но три от тези поражения бяха само с един гол разлика, включително тези от ЦСКА-София с 0:1 и Лудогорец с 1:2. Тимът падна с 0:2 от Арда, но второто попадение дойде 2 минути преди края, а цяло второ полувреме варненци играха с човек по-малко./ „Мач Телеграф“