Нападател на Струмска слава: Имаме качества спокойно да сме в Топ 6!

0
aleksandar asparuhov
Снимка: strumskaslava.com

Струмска слава (Радомир) победи ЦСКА 1948 II с 2:0 като гост в мач от 6 кръг на Втора лига, а второто попадение бе дело на нападателя Александър Аспарухов в 81-ата минута. Ето какво каза пред официалния сайт на Струмска слава голмайсторът:

-Безспорно важна победа, която ви изкачи в подстъпите на върха на Втора лига?
-Знаете как е в групата, един мач побеждаваш и се изкачваш три-четири позиции, губиш и падаш в класирането с четири-пет места. Но няма спор, всички в отбора сме доволни, че си прибрахме трите точки. Победихме шампиона от миналия сезон, което за нас беше и престиж. Поздравявам всички момчета и всички в отбора с този успех, който за нас бе втори пореден и си пожелавам още по-добро представяне и резултати в следващите двубои.

-По-важни ли са точките и заради факта, че ги спечелихте при гостуване?
-На пръв поглед трите точки са с еднаква стойност, но знаете, че е важно да се печелят и гостуванията. Няма как да направим по-добро класиране, ако разчитаме само на домакинствата. Този успех ни дава още повече увереност за следващите двубои.

-Ти като местен носиш ли по-голяма отговорност пред клуба, феновете, града…
-Има го със сигурност, много се радвам, че мога да помогна на отбора от родния ми град. Не само при нас, но и като цяло, на малко места местни момчета играят в отборите си. Радомир е малък град и да има местни момчета в отбора е важно, защото това създава усещане за близост с хората, които ни подкрепят.

-Предстои ви мач със Спортист (Своге), който не стартира по най-добрия начин. Може ли да ги подцените?
-В никакъв случай ние не сме отбор, който може да подцени даден противник. Видяхте, че не успяхме да се справим с Черноморец (Балчик), който също е с по-лошо класиране, след това паднахме у дома от Литекс… Така че нямаме право на отпускане и подценяване.

-Какви са целите ви през сезона?
-Нямаме конкретна зададена цел от ръководството. В някои от сезоните отборът се бореше да не изпадне, в други завършваше спокойно в по-горната част на таблицата. Като конкретно място в класирането не искам да казвам, но твърдя, че ние имаме качества спокойно да сме в Топ 6.