Успешен старт за ОМК „Несебър 2000“, спечели най-много първи места в регатата „Бриз“

0
vetro
-
-

Състезателите на Общински морски клуб „Несебър 2000” спечелиха най-много първи места в XXXVIII регата „Бриз“, Варна. Състезанието от календара на Българската федерация по ветроходство сложи начало на ветроходния сезон. Варненското езеро посрещна ветроходния елит на България в празничния Великден.

В олимпийските класове Фин, 470 и Лазер Стандарт несебърските атлети доминираха. Екипажът на Владислав Маринов и Ивайло в три поредни дни спечели 6 от седемте гонки и заслужено вдигна купата в своя клас. Анастас Петров /клас Фин/ показа класа и още първия ден оглави общото класиране, неотлъчно следван от Георги Менчев – първи при младежите. Христо Жеглев донесе бронза при младежите в клас Фин. В клас Лазер Стандарт Иво Тодоров окопира лидерската позиция още първия ден и я брани докрай. Бронзов медал в този клас /общо класиране и при младежите/ за Иван Димов, Златко Атанасов завоюва сребърен медал при мъжете. Първи старт за Димитър Вангелов в клас Лазер Радиал и добро класиране – бронзов медал. Най-оспорвана битка се води при най-малките – клас Оптимист. Даниел Йорданов с воля и упорство завоюва златото в общото класиране и при момчетата. Диана Маркова е първа при девойките и шеста в общото класиране. Само „оптимистите“ на ОМК Несебър – 2000 класираха четирима в десятката: Георги Маноилов е пети, а Мартин Геров– девети.

Регатата е валидна за националните ранглисти и бе организирана от СК „Черно море Бриз“ със съдействието и финансовата подкрепа на община Варна. Участваха 126 състезатели от България и Украйна в класовете Optimist, Cadet, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn и 470.

Следващият старт от календара на БФВ е Регата „Купа Несебър“ на 13 април.