На вниманието на Левски: Отбор напуска първенството заради съдията на мача с Ружомберок, обвинява го в подкуп

0
levski rujomberok 2

УЕФА прати молдовска съдийска бригада на реванша от първия предварителен кръг от Лига Европа между Левски и Ружомберок. Срещата е в четвъртък от 19,30 часа на „Герена“. Главен съдия ще е Ваецеслав Банари, а негови помощници Виктор Мардари и Димитру Чобану.Четвърти арбитър ще бъде Генади Сиденко, който също е от Молдова.

Интересното е, че молдовската бригада могат да определят съперника на техния Петрокуб, който загуби само с 0:1 гостуването си АЕК Ларнака, а победителят от тази двойка е на пътя на Левски или Ружомберок на следващия етап от Лига Европа.

Интересен момент от биографията на Ваецеслав Банари е фактът, че той става причина един от участниците в молдовския елит да напусне първенството. Това се случва през сезон 2007-08, когато президентът на Рапид Гидигич – Виктор Остап обвинява Зимбру, че са подкупили рефера на мача между двата отбора и решава той да не продължи участието си в първенството. На два пъти (през 2010 и 2012) Банари отнася сериозно наказание от 5 кръга без ръководене на мач заради грешки, повлияли на крайния резултат.