На път за десетата! Лудогорец повали ЦСКА-София и май го отказа от титлата (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи ЦСКА-София в дербито на XIX кръг на родния футболен елит. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград, шампионите се наложиха по шампионски с 1:0. Успехът осигури на разградчани аванс от 6 точки на върха пред днешния им съперник и изглежда, че отказват „червените“ от битката им за шампионската титла. Същевременно възпитаниците на Валдас Дамбраускас почти докосват десетата си поредна.

Първият точен удар в срещата дойде след три минути игра. В третата минута Джером Синклер опита шут от въздуха, ала безкрайно неточно.

Минута по-късно Кирил Десподов проби отляво и финтира двама бранители, стреля силно по земята , а Густаво Бусато отби право в краката на Текпетей, който отблизо заби топката в мрежата.

В 18-ата минута Бърнард Текпетей подаде към Кирил Десподов, който прокра топката под плонжа на Бусато, но Юрген Матей отби пред голлинията.

Три минути по-късно Юрген Матей от ЦСКА-София стреля след корнер, но в аут.

В 33-ата Текпетей центрира остро отдясно за Кирил Десподов, но последния изпрати топката над напречната греда на Бусато.

В 43-тата минута Алекс Сантана изведе отново Кирил Десподов на добра позиция, той стреля много силно с левия крак, но Густаво Бусато блокира изстрела му.

В 50-ата Кайседо удар от дистанция, но ударът беше неточен. В 63-ата минута „червените“ стигнаха до изгоден шанс,когато отново Кайседо стреля с глава неточно,след добро центриране на Джером Синклер.

В 76-ата минута Тиаго Родригес центрира от свободен удар в наказателното поле за Кайседо,еквадорецът се извиси и стреля с глава, но отново неточно.

В 88-ата минута Лудогорец можеше да си подпечата победата. Янков изведе в наказателното поле Кешеру. Румънецът стреля покрай вратаря, но Кох изби току пред голлинията.

В последната минута на редовното време Кешеру прати топката в мрежата. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада.