На Левски не му върви с 11 на 10!

0
Снимка: chernomorepfc.bg

„Седем е добро число!“, гласи един от любимите рефрени на агитката на Левски. Да, това число е обвързано с магия покрай дербитата с ЦСКА, но има и друг показател, където нещата не вървят хич добре. Червеният картон е един от факторите, който е предопределил крайния изход на безброй футболни мачове. Един човек повече, особено когато става дума за професионални отбори, е огромно предимство. Откъдето и да го погледнем. Разбира се, правилото си има и изключения. Неведнъж сме ставали свидетели и на обратното – тимът с човек по-малко да мобилизира и да показва зъби. Един от най-хубавите примери в това отношение е мачът на откриването на световното първенство през 1990 година, когато Камерун победи Аржентина, макар африканският тим да завърши двубоя с 9 души, срещу 11…

На „Герена“ вдигнаха титуляр за Лудогорец

Затова не може да не отчетем, че Левски в момента е влязъл в серия от цели 7 поредни шампионатни мача, в които е завършил с човек повече, но това обстоятелство не му е помогнало да измени резултата в своя ползва, пише „Мач Телеграф“. Само през този сезон мачът на „Тича“ бе четвърти, в който съперникът бе с един по-малко на терена, но „сините“ не се въззползваха. Най-срамно беше в есенния двубой с Черно море, когато с човек по-малко варненци обърнаха резултата на „Герена“ от 0:1 до 2:1 в своя полза. Левски не можа да изравни и срещу ЦСКА-София в дербито през декември. Тогава в последните 20 минути имаше числен превес, тъй като бе изгонен Амос Юга. Разбира се, има мачове, в които „сините“ не могат да бъдат винени, че не успяха, защото за кратко време бяха с един повече. Така все пак бе и „Тича“, а и на „Ивайло“ срещу Етър преди няколко кръга. И двата мача завършиха 0:0. Специално през този сезон Левски се възползва от численото си предимство само срещу Берое за Купата. На осминафиналите „сините“ победиха „зелените“ с 3:1, а изгонен от старозагорци бе Карлос Охене.

Ексклузивно! Левски се разбра с чужденците,спаси лиценза си!

Последният мач, в който Левски спечели от изгонването на противник, бе победата над Верея с 4:3 като гост през пролетта на 2019 година. „Сините“ тогава обаче си водеха и преди момента, в който станаха с числен превес. Иначе червен картон, който реално помогна на Левски, бе даден срещу ЦСКА-София на 24 февруари 2019 година. Тогава за удар срещу Иван Горанов бе изгонен Едвин Джеси при резултата 0:0 в 44-ата минута, а „сините“ спечелиха двубоя с 1:0.