0
chernomoretz gigant 10
-
-

Ръководството на Левски е доста притеснено от назначението на съдията Радослав Гидженов, който ще ръководи мача със Славия днес. Въпросният рефер поряза два пъти „сините“ от началото на сезона и реално ги лиши от възможни 5 точки.

Пловдивчанинът удари Левски още в първия кръг на сезона, когато отсъди комична дузпа в полза на ЦСКА 1948. Това се случи в края на първото полувреме, когато „сините“ водеха с 1:0 на „Герена“. Във въпросната ситуация дори и играчите на гостите се изненадаха от дузпата, която получиха. В крайна сметка ЦСКА 1948 вкара от бялата точка, а след това и спечели с 2:1, въпреки че Левски игра по-добре в двубоя.

Втората тесла на Радослав Гидженов беше още по-фрапираща. Тя дойде в последната минута на дербито с Локомотив София, завършило 2:2 в „Надежда“. Тогава съдията отсъди несъществуваща дузпа в полза на Локо за нарушение-фантом на Дарлан срещу Стив Траоре. В тази ситуация по-логично беше да се даде фал в атака.

В интерес на истината Радослав Гидженов ръководи дербито ЦСКА-София – Левски през този сезон и се справи страхотно, което показа, че знае отлично правилата на играта./ „Мач Телеграф“