На басейна „Лаута“ – по водна топка Локо Пд и Арда не определиха победител

0
-
-

Локомотив Пловдив и Арда Кърджали завършиха 0:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра при изключително тежки условия, тъй като срещата се проведе под непрекъснат проливен дъжд, който наводни терена. Футболните аргументи в спора им липсваше, а преобладаваше борба в локвите по терена в опит да бъде измъкната топката.

Първата добра възможност в мача се откри в 10-ата минута пред Венсан Марсел в наказателното поле на Арда, но ударът му премина над напречната греда на вратата на Иван Караджов.

В 11-ата минута Биргент Карагарен центрира остро по земя в наказателното поле на Арда, а Алекс Петков отклони топката към собствената си врата. Иван Караджов обаче внимаваше и успя да улови.

В 27-ата минута Спас Делев получи свободно пространство и опита късмета си с шут от далечно разстояние, но високо над вратата на Лукас Рейдър.

Десет минути преди края на първото полувреме Спас Делев получи на границата на наказателното поле и опита техничен удар, като топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Лукас Рейдър.

Локомотив Пловдив можеше да поведе в края на първото полувреме, когато Бирсент Карагарен центрира остро от фал в наказателното поле на Арда, където Димитър Илиев успя да отклони топката, но Иван Караджов демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие в корнер.

Бирсент Карагарен направи много сериозен пропуск в 47-ата минута, след като получи много добра възможност, но стреля в аут. Малко след това Георги Минчев засече с глава центриране в наказателното поле, но не съумя да насочи топката в очертанията на вратата, така че не се наложи на Караджов да спасява.

Съдията Ивелин Занев свири дузпа за Локомотив Пловдив в 55-ата минута, когато прецени, че Пламен Крумов игра с ръка в наказателното поле на Арда. Последва обаче намеса на ВАР. Занев беше привикан, за да прегледа повторенията на ситуацията. В крайна сметка Занев осъзна, че решението му е пресилено и отмени наказателния удар.

Арда пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 70-ата минута. Спас Делев проби в наказателното поле на Локомотив и шутира, но ударът му бе блокиран. Последва нов удар по посока вратата на домакините, а топката стигна след рикошет в Алекс Петков, който стреля, а топката срещна десния стълб на вратата на Лукас Рейдър, който изгледа безпомощно ситуацията.

В 80-ата минута токът на стадион „Локомотив“ прекъсна и мачът също бе прекъснат. Двубоят бе подновен седем минути по-късно.

Георги Минчев стреля от фал в 89-ата минута, но над напречната греда в аут.

В шестата минута на добавеното време на мача Венсан Марсел отправи коварен удар от дъгата на наказателното поле на Арда, но Иван Караджов демонстрира чудесен рефлекс и изби в корнер.

Равенството 0:0 не задоволи нито един от двата отбора, тъй като Арда е осми с 10 точки, а Локомотив Пловдив е предпредпоследен с 8 точки.

Александър Тунчев: Нашият отбор заслужаваше победата