Мотозиклетизъм: България с отборната титла от BMU Euro road racing 2022

road racing bmu

Пистовите ни състезатели спечелиха отборната титла от BMU Euro road racing за този сезон, след като събраха над 1000 точки и изпревариха съставите на Румъния и Турция с огромна преднина. Това съобщиха днес, 24 октомври, от Българската федерация по мотоциклетизъм.

Пилотите ни записаха и едно второ място в индивидуалната надпревара – Мартин Чой от „Еко BMW МС77 рейсинг тийм“ с BMW в Superbike, както и 3 трети – Милен Георгиев от „СБ мото рейсинг тийм“ с „Yamaha“ в Superbike, Ангел Траков от „АИТ рейсинг тийм“ с „Yamaha“ във F 600 и Цветелин Пенчев от МК „Боляри“ със „Suzuki“.

Мартин Чой се бори до последно за шампионската титла в Superbike, но инцидент още в първата обиколка го прати назад в класирането в последния старт за годината. Победата грабна Милен Георгиев от „СБ мото рейсинг тийм“, който записа и най-бърза обиколка. Същата беше ситуацията и в двубоя между Ангел Траков и Муамар Каракая от Турция във F 600, като заради инцидент по време на тренировката за време Траков не успя да кара своята титулярна машина и да вземе максимум точки за класирането. В същия клас Аспарух Йорданов направи отлично състезание на Серес, като завърши на 2-ро и 3-то място събота и неделя. Във F 1000 Цветелин Пенчев успя да запази преднината в класирането си пред Слободан Ивчевски от Северна Македония и завърши на подиума за годината.