МОТОКРОС: Майкъл Иванов с нови точки в EMXOpen във Финландия

Майкъл Иванов, който кара „Husqvarna“ за отбора на „АИТ рейсинг тийм“ спечели нови точки в борбата за Европейския шампионат по мотокрос в клас EMXOpen. Надпреварата се проведе през изминалия уикенд, 13-14 август в Хивинкаа, Финландия. Това съобщиха от Българската федерация по мотоциклетизъм днес, 15 август.

Майкъл успя да завърши на 16-та и 12-та позиция в двата манша и спечели 14 точки за общото класиране. Победител стана Герт Крестинов от Естония, пред Хосе Бутрон от Испания и Томаш Кохут от Словакия.

Най-добрият ни състезател вече е 4-ти в подреждането със 115 точки, начело е испенецът Хосе Бутрон със 193, следван от словака Томаш Кохут със 167 и от австриеца Михаел Санднер със 156.

Другият ни представител във Финландия Мариос Канакис от „АИТ рейсинг тийм“ с КТМ за съжаление не успя да преодолее квалификациите в клас EMX125.