0
Снимка: БФС
-
-

България победи Грузия в контролна среща. На националния стадион „Васил Левски“ „лъвовете“ се наложиха с 4:1. Това бе втори пореден успех за селекцията на Ясен Петров, след като преди дни надиграхме Литва в световна квалификация.

България поведе в 20-ата минута. Тодор Неделев изпълни прекрасно фал извън наказателното поле, насочвайки топката в горния десен ъгъл. Стражът на гостите успя да докосне кълбото, което въпреки това спря в мрежата му за 1:0.

В 34-ата минута „трикольорите“ удвоиха аванса си. Илиан Илиев проби отдясно и пусна успореден пас. Спас Делев прескочи топката, а връхлитащият Димитър Илиев бе повален от Какабадзе и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка капитанът на Локомотив (Пд) бе безупречен за 2:0.

В 43-ата минута Чакветадзе стреля опасно от фал. Николай Михайлов обаче улови сигурно.

В ответната атака „лъвовете“ оформиха класиката в резутлата. Хубава атака стигна пред наказателното поле до Неделев. Звездата на Ботев (Пд) стреля, Спас Делев отклони встрани от точката за изпълнение на дузпа и топката влетя в долния десен ъгъл на вратата за 3:0.

В 52-ата минута България стигна и до четвърто попадение. Тодор Неделев центрира отдясно, а от границата на вратарското поле Андреа Христов засече неспасяемо с глава за 4:0.

В 77-ата минута Грузия върна едно попадение. Велковски се засуети в наказателното поле и, вместо да изчисти, позволи на Давиташвили да му отнеме топката. Последният, останал сам срещу Михайлов, не сгреши за крайното 4:1.