Морско дерби нямаше! Нефтохимик размаза Спартак (Вн)

0
neftohimik

Нефтохимик започна ударно двубоите от Втора лига. „Шейховете“ размазаха с 5:0 гостуващия Спартак (Варна), като по този начин реално обезсмислиха определението „морско дерби“. Както е известно, двубоят се игра на „Арена Созопол“, поради непосилния за бургазлии наем на „Лазур“.

Нефтохимик поведе в 17-ата минута. Цонков намери Иван Цачев. Опитният нападател стреля, топката рикошира във футболист на гостите и влетя в мрежата за 1:0.

5 минути след попадението, „шейховете“ удвоиха аванса си. Точен бе Николай Костов, със запазената си марка – директен удар от фаул.

В 52-ата минута Живко Петков оформи класиката в резултата. Той добута топката във вратата, след центриране от корнер и кратко разбъркване в наказателното поле на гостите.

В 77-ата минута авансът на „шейховете“ набъбна до 4:0. Диян Молдованов бе точен от непосредствена близост.

Разгромът бе окончателно оформен в 89-ата минута. Радослав Апостолов направи чудесно двойно с Деян Христов, след което прати топката в мрежата за крайното 5:0.