Монтана започна с победа лагера в Турция

0
Mont070119m

Монтана победи с 2:1 елитния Атирау (Казахстан) в първата си контролна среща на лагера а Алания и първа за новата 2019 година.За Атирау това бе трета проверка за лагера им в Турция. Сергей Георгиев и Мирослав Антонов-Чилика от дузпа вкараха головете за монтанци. Дебют за родния си тим направиха привлечените от юношите старшата Стефан Каменов и Владислав Цеков-Каската. Следващата контрола е в събота, 26 януари, срешу елитния арменски Пюник (Ереван).
Монтана контролираше играта през целия мач. При една бърза контраатака пък централният защитник Иван Михов се озова сам срещу стража на Атирау, но не успя да го преодолее. Това направи в 25-та минута Сергей Георгиев.
6 смени направи на полувремето старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов, но отборът му продължи да контролира действията на терена. Една от малкото грешки в защита обаче бе наказана в 62-та минута, когато след високо изсипана топка в наказателното поле на Ивайло Василев резултатът бе изравнен. Седем минути преди края Йордан Йорданов бе спрян с нарушение в наказателното поле.. Главният съдия не се поколеба да отсъди дузпа, която Мирослав Антонов превърна в гол оформи крайния резултат.