Монтана удари Етър в мач с 2 червени картона и пропусната дузпа (ВИДЕО)

0
nesebar montana 16

Монтана победи Етър в мач от III кръг на efbet Лига, записвайки първи успех през сезона. На стадион „Огоста“, домакините се наложиха с 1:0, с късен гол на Сергей Георгиев. Двата отбора завършиха срещата с по 10 души.

В 8-ата минута мощен изстрел на Борислав Балджийски профуча до лявата греда.

В 16-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Купенов срещу Цветков. Главният рефер обаче не посочи бялата точка.

В35-ата минута Пехливанов центрира в наказателното поле, Милчо Ангелов засече с глава, но покрай вратата.

В 52-ата минута дълго подаване на стража Анатоли Господинов намери Преслав Боруков, който излезе сам срещу вратаря, но Марин Орлинов спаси.

Само 60 секунди по-късно Яни Пехливанов фаулира в наказателното поле Сергей Георгиев, за което главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Борислав Балджийски обаче срещна лявата греда.

В 62-ата минута Етър остана с човек по-малко. Божидар Кацаров изрита много грубо Балджийски, заради което получи директен червен картон.

Четвърт час преди края и Монтана остана с 10 души. Владимир Айтов получи втори жълт картон за нарушение отзад.

Монтана стигна до победата 180 секунди преди края на редовното време. Борислав Балджийски получи в наказателното поле и пусна успоредно към Сергей Георгиев, който без проблеми отблизо насочи в опразнената врата за 1:0.