Монтана спечели първия финал срещу Берое

0
Montana jeni

Монтана спечели първия мач от финалната серия в женската „А” група срещу Берое /Стара Загора/. Баскетболистките на Стефан Михайлов бяха домакини в зала „Младост“ и се наложиха със 77:60, след като изиграха страхотна втора четвърт. Те ще бъдат домакини и на втората среща утре отново от 18.30 ч., след което битката се мести в Стара Загора. Шампион ще стане отборът, спечелил първи 3 мача.beroe jeni
След няколко минути игра домакините поведоха с 9 т., но до края на първата четвърт съперникът се приближи на 4 за 17:21. Смазващ край на първото полувреме със серия от 21:4 в полза на Монтана даде на тима преднина от над 20 т. на почивката за 47:25. Старозагорки обаче бързо отвърнаха и изиграха много силна трета част, за да стопят голяма част от дефицита си, след като вкараха два пъти повече точки – 24:12. Монтана обаче спечели последния период и отново си върна комфортния аванс, за да излезе победител от мача.
Димана Макариева записа 23 т. и 6 борби за победителките, 20 плюс 6 добави Христина Иванова, а с 12 т., 9 борби и 6 асистенции се отчете Даниела Петева.
За Берое най-резултатна с 13 т. бе Виолина Кочева, която добави 6 борби и 4 асистенции, а с 10 т. и 8 борби се отчете Александра Петрова.