Монтана си върна второто място с обрат срещу Литекс

0
pomorie montana 23

Отборът на Монтана отново е втори в подреждането на Втора лига. Футболистите на Атанас Атанасов постигнаха победа с 2:1 срещу Литекс в Ловеч, което ги изведе пред Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948. „Оранжевите“ откриха резултата в десетата минута чрез Георги Иванов, но гостите достигнаха до обрат чрез бившите футболисти на ЦСКА Николай Цветков и Йордан Йорданов.

Първата част започна с изненадващ шут на Георги Иванов от Литекс. Халфът на домакините получи коридор за стрелба и с мощен куршум от около 25 метра опъна мрежата зад вратаря Ивайло Василев – 1:0 за „оранжевите“. Последва стабилизиране в редиците на Монтана, за да дойде 32-ата минута, когато Николай Цветков изравни резултата отблизо. Странно Демона не изрази радост след своето попадение. Няколко минути по-късно Литекс можеше отново да поведе, но Василев успя да отбие изстрел с глава на нападател на домакините. В добавеното време момчетата на Живко Желев разиграха във и около наказателното поле на Монтана, а Йордан Йорданов завърши атаката с точен удар – 2:1 за Литекс.

През второто полувреме темпото спадна и играта стана лежерна. На няколко пъти играчите в синьо създадоха няколко по-опасни разбърквания пред вратата на Литекс, но трети гол не падна. Играчите от Ловеч пък така и не успяха да затруднят стража Василев. Така успехът отиде на сметката на Монтана.

Литекс – Монтана 1:2

1:0 Г. Иванов (10)
1:1 Цветков (32)
1:2 Йорданов (45)

Стартови състави:

Литекс: Петров, Мицаков, Борисов, Митков, Ганев, Ив. Иванов, Капитанов, Г. Иванов, Йорданов, Янков, Митрев

Монтана: Василев, Д. Георгиев, Михов, Ташев, Айтов, Йорданов, Д. Илиев, Дамянов, Ат. Илиев, Цветков, Тасев