0
nesebar montana 8
-
-

Монтана ще играе в родния футболен елит от идния сезон! Това стана възможно, след като възпитаниците на Мирослав Митев се наложиха в решителен бараж над Дунав с 4:1. Тимът от Русе пък изпада във Втора лига. Двубоят се игра на стадион „Славия“.

Дунав можеше да поведе в 14-ата минута. Юлиан Неновцентрира в наказателното поле, Орлинов успя да отклони, но право в Ивайло Лазаров. Ударът на последния от чиста позиция обаче бе избит.

Монтана излезе напред в резултата в 28-ата минута. Тони Тасев центрира в наказателното поле, Влдимир Айтов засече неспасяемо с глава. Първоначално голът бе отменен, но след консултация, той бе признат за 0:1. Действително имаше футболист на Монтана в засада, но това бе Стефан Цонков.

120 секунди преди края на полувремето, символичните гости удвоиха аванса си. Николай Цветков изведе отлично Тони Тасев, който преодоля вратаря и на празна врата не сгреши за 0:2.

Монтана си подпечата окончателно победата и промоцията в елита в 69-ата минута. Николай Минков бе точен за 0:3 с прекрасен удар пред наказателното поле, намерил долния ляв ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

В 76-ата минута Дунав можеше да върне едно попадение. Русанов проби отдясно и центрира в наказателното поле. Кавалканте опита да вкара с гърди, но топката премина покрай лявата греда.

В 82-ата минута Монтана довърши грохналия си съперник. Валери Христов центрира отдясно, а Атанас Илиев безпроблемно засече с глава на 2 метра пред голлинията за 0:4.

В 86-ата минута „драконите“ стигнаха до попадение. След центриране от корнер на Ненов, Кавалканте засече от въздуха, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:4.