Монтана с първа победа за сезона, удари Добруджа като гост

0
-
-

Монтана спечели с 1:0 гостуването си на Добруджа от 4-ия кръг на Втора лига. Попадението отбеляза Йордан Йорданов. Така Монтана постигна първа си победа през новия сезон, след като досега имаше записани две равенства и една загуба.

Домакините първи стигнаха до положение. В третата минута Чуканов стреля от границата на наказателното поле, но Петър Петров изби. От последвалия ъглов удар Ивайло Минчев стреля неточно с глава. Следващата възможност за гол дойде чак в 38-ата минута, когато отборът на Монтана можеше да поведе. Идрисс Фудил стреля, но Димитър Илиев спаси. Три след тона Йордан Йорданов шутира от дъгата на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Второто полувреме започна с удар на Идрисс Фудил, но Димитър Илиев спаси. Подобно на първата част двата тима не създадоха почти нищо интересно пред една от двете врати в следващия половин час.

В крайна сметка десетина минути преди края Монтана успя да поведе. Карачоров центрира отдясно и намери нахлуващия от втора линия Йордан Йорданов. Халфът стреля с глава, но ударът му бе спрян от защитник. При добавката обаче той не сгреши – 0:1.

Заради реплики Костадин Христов си изкара втори жълт картон и остави Добруджа с 10 души на терена. В първата минута на добавеното време Димитър Буров също си изкара втори жълт картон и напусна терена. Така и гостите от Монтана останаха с човек по-малко на терена.