Монтана с нова победа в Адриатическата лига

0
montana basket
-
-

Монтана 2003 записа шеста поредна победа в Адриатическата лига. Баскетболистките на Стефан Михайлов надвиха като гост босненския РМУ Бановичи със 75:69, след като направиха обрат през второто полувреме. Двубоят започна по-добре за българския шампион, който дръпна с 20:12. Домакините обаче изиграха силни финални минути на частта и след края й намалиха изоставането си само на 3 при 21:24. През втория период босненският тим взе инициативата и с отборна игра стигна до пълен обрат, като на почивката вече водеше с 43:34.Веднага след паузата разликата в полза на РМУ Бановичи стана двуцифрена. Монтана 2003 обаче оправи мерника си от тройката и започна да топи разликата, като малко преди края на частта отново си върна водачеството при 53:52. Последваха оспорвани няколко минути, а двата тима оставиха всичко за последната четвърт, която започна при 58:58. Тя обаче изцяло премина под диктовката на българския тим, който отново натрупа разлика и не я изпусна до края.Най-резултатна за успеха бе Христина Иванова с 21 точки, като тя овладя и 9 борби. С 15 точки и 7 борби се отчете Цветомира ШаренкаповаВиктория Стойчева отбеляза 11 точки, а 10 има Габриела Костова. За домакините Мая Шчекич вкара 16 точки.