0
Kar1Mon1d
-
-

Отборът на Монтана победи с 3:0 Ботев (Гълъбово) в мач от шестия кръг на Втора лига. Играчите на Владимир Иванов нямаха особени проблеми със съперника и стигнаха до комфортен успех. Две попадения отбеляза голмайсторът на тима Атанас Илиев – още в началото на мача и в 61-ата минута. В 74-ата пък новото попълнение Борислав Балджийски добави още един гол. В класирането Монтана вече се изкачи на четвърта позиция с актив от 11 точки. Тимът от Северозападна България спря серията си от два мача без победа. Ботев от своя страна е на десето място с шест точки.
Монтана – Ботев (Гълъбово) 3:0
1:0 Атанас Илиев (7)
2:0 Атанас Илиев (61)
3:0 Борислав Балджийски (74)

Монтана: Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев, Николай Минков, Борислав Балджийски, Атанас Илиев (77-Владислав Цеков), Николай Цветков (71-Владимир Айтов), Тони Тасев (82-Борислав Дамянов). Треньор: Владимир Иванов

Ботев: Диян Вълков, Вълчан Чанев, Джунейт Яшар, Димитър Атанасов, Димитър Алексиев, Емин Ахмед, Иван Винков, Ивелин Иванов (8-Беркай Халил, 46-Исус Ангелов), Митко Плахов (78-Димитър Трайков), Станислав Катранков-кап., Цветелин Радев. Треньор: Митко Коцинов.

Главен съдия: Никола Петров.

Асистенти: Ивайло Атанасов, Здравко Николов.

Жълти картони: Атанас Илиев (Монтана); Беркай Халил, Цветелин Радев, Димитър Алексиев (Ботев).