0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Монтана постигна изключително драматична победа с 2:1 като гост на Етър Велико Търново в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Етър поведе с гол на Преслав Боруков в 20-ата минута, но Монтана обърна развоя на срещата след попадения на Янко Ангелов от дузпа в 42-ата минута и на Николай Минков в добавеното време на срещата. Етър с тази загуба изпада, а Монтана запазва шансовете си да оцелее.

Етър Велико Търново поведе в резултата в 20-ата минута, когато Божидар Кацаров комбинира с Преслав Боруков, който отблизо вкара топката във вратата на Благой Макенджиев.

Съдията Ивайло Стоянов свири дузпа за Монтана в 41-ата минута, след като вратарят на Етър Христо Иванов нокаутира Росен Кръстев в наказателното поле на домакините. Янко Ангелов центрира от пряк свободен удар, а Росен Кръстев стигна до топката и стреля с глава, но над напречната греда. Вратарят Христо Иванов обаче закъсня със секунда, удари го и Ивайло Стоянов показа бялата точка. Зад топката, за да изпълни 11-метровия наказателен удар, застана Янко Ангелов, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:1.

Етър направи много сериозен пропуск в края на първото полувреме. Симеон Мечев получи шанс да стреля от чиста позиция, но изпрати топката в аут.

Божидар Кацаров центрира в 55-ата минута в наказателното поле на Монтана, където Милчо Ангелов бе изпуснат от защитата на гостите и стреля от въздуха, но прати топката покрай десния страничен стълб.

В 70-ата минута Давид Кики проби отдясно и нахлу в наказателното поле на Етър. Той реши да не подава, а пробва мощен шут от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Девет минути по-късно Николай Минков бе изведен зад гърба на защитата на Етър с дълго подаване. Христо Иванов напусна наказателното си поле неразчетено. Минков успя да го заобиколи и стреля, но Пламен Крачунов застана на пътя на топката.

Монтана поведе с 2:1 във втората минута на добавеното време на мача. Стефан Каменов подаде на Николай Минков, който стреля, топката рикошира в крака на Пламен Крачунов и излъга вратаря Христо Иванов, за да влети в неговата мрежа.

Монтана завърши мача с човек по-малко, след като Йордан Йорданов бе изгонен от Ивайло Стоянов с втори жълт картон за бавене на времето.

Монтана е тринадесети с 27 точки, а Етър е последен четиринадесети с 25 точки и изпада от елита.