Монтана превзе Добрич и е на полуфинал

0
-
-

Тимът на Монтана е първият полуфиналист в Суперлигата, след като надделя като гост над Добруджа 07 с 3:2 (21:25, 25:21, 25:20, 15:25, 15:13) в драматичен двубой от 1/4-финалната серия, изигран в зала „Добротица“.

Домакините не срещнаха проблеми в първата част и я спечелиха с добра преднина. Впоследствие обаче момчетата на Даниел Пеев се мобилизираха и заиграха по-добре, като обърнаха резултата. Опонентите им се нахъсаха и не оставиха шанс в четвъртия гейм и вкараха мача в тайбрек.

Там състезателите на Петър Пенев тръгнаха силно и запазиха предимство през голяма част от гейма, но в ключовите моменти монъанчани се оказаха по-издръжливи и изковаха победата, завоючвайки мястото си на полуфинала.

Така за добричлии сезонът приключва, а волейболистите от Северозапада чакат да научат съперника си в следващата фаза.