Монтана пречупи Нехтохимик в Бургас(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Монтана записа успех с 2:0 над Нефтохимик като гост в среща от 19-ия кръг на Втора професионална лига . Попаденията за Монтана в Бургас вкараха Тони Тасев (33) и Атанас Илиев (84).

Първата възможност в мача бе за шейховете .В 15-ата минута Димитър Костадинов направи отличен пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле към Живко Петков, който обаче не успя да засече топката с глава. Две минути по-късно Монтана отговори със страхотна атака. Сергей Георгиев центрира по земя в наказателното поле, където от няколко метра Атанас Илиев стреля силно, но право в тялото на Росен Андонов.
В 33-ата минута гостите стигнаха до първия гол в Бургас. Крилото на Монтана Тони Тасев вкара фантастичен гол от пряк свободен удар.Секунди преди края на първата част Цветан Филипов отправи удар, който обаче бе твърде неточен.
В 77-ата минута резервата Йордан Йорданов опасен удар от въздуха, но стражът на домакините се намеси много добре.
В 84-ата минута Преслав Петров центрира по земя в наказателното поле, където Андонов отклони топката, но там бе Атанас Илиев, който от близка дистанция вкара поредния си гол във Втора лига.