Монтана победи Марек с изумителен обрат

0
chernomoretz montana (52)

Монтана победи Марек с 2:1, след като стигна до пълен обрат  в последния мач от 19 кръг на Втора лига.

Първото опасно положение дойде в 5-ата минута. Тогава Николай Ганчев опита късмета си от далечна дистанция, но вратарят на Монтана улови без проблем. В 13-ата минута Ричард Сила бе изведен сам срещу вратаря, но малко преди да нанесе удар бе бутнат от Боян Стойнев. Домакините веднага имаха претенции за дузпа, но главният рефер Любомир Вушовски даде ясен знак, че нарушение няма.

В 32-ата минута Марек имаше перфектна възможност. След остро центриране по земя отдясно на Николай Ганчев Валери Йорданов стреля от чиста позиция. Васим Симеонов обаче успя да избие.

В 36-ата минута главният рефер посочи бялата точка. След изпълнение на корнер Георги Божилов игра с ръка и това накара съдията да свири дузпа. С изпълнението се нагърби Димитър Буров, но той изпусна. При добавката също футболистите на Монтана не реагираха добре и така резултатът се запази 0:0.

В 43-ата минута гостите успяха да открият резултата. След хубава контраатака Николай Ганчев бе намерен с дълго подаване от половината на Марек. Крилото надбяга бранителите на Монтана, остана сам срещу вратаря и с хубав шут реализира за 0:1.

Второто полувреме започна с положение за домакините. Тунгаров центрира отдясно и намери Емил Янчев, който засече от въздуха. Константин Костадинов обаче изби в корнер.

Натискът на Монтана се увеличаваше все повече и повече, но попадение така и не падаше. В 64-ата минута Ричард Сила получи добро подаване и пропусна на празна врата, с което не успя да изравни резултата.

В 76-ата минута обаче домакините успяха да изравнят. При една от атаките последва центриране отляво, което кацна точно на главата на Владислав Цеков. Нападателят скочи добре и засече, като прати топката в горния ъгъл на Марек – 1:1.

Победният гол за Монтана отбеляза Александър Тодоров дълбоко в добавеното време.