Монтана обърна Кариана(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Монтана спечели с 3:1 контролната си среща с Кариана (Ерден). Проверката се игра пред 200 зрители на стадион „Огоста” и бе последна за двата отбора преди подновяването на първенството във Втора лига. В първия си мач от пролетния дял на първенството монтанци приемат Черноморец (Балчик), а Кариана гостува на друг новак в лигата ЦСКА 1948.

Montana 2019 Kariana 2019

В днешната контрола двата отбора си размениха по едно полувреме, като преди почивката гостите по-често владееха топката и създадоха повече опасности пред вратата на Николай Василев. При една от тях в 20-та минута Николай Николов хвърли далечен пас към Лионел Матадос, който проби по левия фланг и намери непокрит в наказателното поле Цветомир Тодоров и той стреля под гредата за 0:1. Малко след това далечен удар на Цветко Иванов премина над вратата. След силен шут на Мирослав Антонов в 34-та минута пък топката се отби от защитник на карианци и излезе в корнер. 10 минути по-късно Чилика комбинира с Тони Тасев, но той би покрай дясната греда.
През второто полувреме Монтана наложи превес и в 56-та минута след светкавична контраатака Атанас Илиев бе изведен сам срещу вратаря и възстанови равенството. Последваха две добри намеси на вратарите. Най-напред в 67-та минута стражът на Кариана Павел Станев спаси силен шут на Николай Цветков-Демона. След това пък Марин Орлинов изби в корнер снаряда на Янислав Иванов. Домакините направиха пълен обрат в 78-та минута чрез Владимир Айтов. Тогава Демона центрира от фаул от ляво и Айтов, който преди почивката партнираше на Димитър Илиев в халфовата линия, а след това заигра като централен защитник, засече с глава в мрежата. В 84-та минута Атанас Илиев нахлу в наказателното поле и бе повален от Цветко Иванов, а Тони Тасев вкара отсъдената дузпа и оформи крайния резултат.kariana