Монтана нанесе първа загуба на дубъла на ЦСКА 1948 след обрат на „Огоста“

0

Отборът на Монтана записа третата си победа от началото на сезона, след като се наложи с 2:1 над ЦСКА 1948 II пред полупразни трибуни на стадион „Огоста“. Загубата пък бе първата за гостуващия тим, който на полувремето водеше с 1:0, но допусна обрат.

Гостите започнаха по-добре мача и в 4-та мин. след атака от ляво Валентин Йосков бе оставен непокрит и стреля в долния ляв ъгъл, но последва страхотна намеса на вратаря Петър Л. Петров, който се хвърли и изби в корнер. Три минути по-късно обаче прошка нямаше. След атака през центъра Йосков се измъкна от засадата и не остави никакъв шанс на Петров. Монтанци постепенно поизравниха играта и в 23-та мин. организираха хубава атака завършила със слаб удар на Емануил Личев. 7 минути преди почивката Александър Аспарухов от 2-3 метра не уцели вратата.

С направените смени на почивката Монтана излезе коренно преобрзен, изигра отлично второ полувреме, в което изкова победата. Още в 46-та мин. удар на Тони Иванов бе избит от голлинията от Симеон Петров. Малко след това Владимир Айтов стреля опасно, но вратарят Ганчев спаси. В 55-та мин. обаче стражът на гостите обаче нямаше какво да направи. Мехди Уамри комбинира с Даниел Пехливанов и завърналият се след операция нападател изпрати топката в мрежата за 1:1. Две минути по-късно домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Уамри, съдията Димитър Димитров даде знак играта да продължи, а при последвалата контраатака Стоян Сточиков стреля покрай гредата, вместо да скъса мрежата. В 67-та мин. обратът в мача бе факт. Идрисс Фудил литна защитник на съперника и с по-силния си ляв крак изпрати топката под гредата. До края на мача домакините дори можеха да направят победата си по-убедителна.