Монтана излъга Етър в мача на истината(ВИДЕО)

0
-
-

Монтана и Етър откриха днес 28-ия кръг на efbet Лига. Двата отобра направиха здрав мач в борбата за оцеляване в групата , в който домакините показаха характер и спечелиха със скъпоценното 1:0.

Етър започна срещата по-амбицирано. Първата опастност в мача дойде точно след 15 минути, когато удар на Кацаров с глаава от корнер отиде над напречната греда. В 27-ата минута се видя мощен изстрел на Николай Минков посока вратата на Етър, но капитанът на „болярите“ Христо Иванов реагира и улови топката.

Минута по-късно монтанчани стигнаха до нова ситуация за отбелязване на гол. Стефан Каменов от Монтана шутира диагонално отдясно, но топката профуча встрани от вратата, пазена от Иванов .В 39-ата минута Симеон Мечев отправи удар, а топката се отби в ръката на Александър Башлиев. Реферът Георги Димитров не видя това и остави играта да продължи, след като няма наличие на VAR през този сезон за отборите от долната осмица.

Две преди края на първата част Давид Кики от Монтана пропуна чудесен шанс за гол, след като ударът му с глава отблизо не намери очертанията на великотърновската врата.

В 64-ата минута домакините откриха резултата. В автор на попадението се превърна резервата Росен Кръстев, който се появи в игра само минута по-рано. Младият нападател вкара своя първи гол в елита с глава от близка дистанция, след като Тони Тасев центрира от корнер.Седем преди края „болярите“ изпуснаха изключителна възможност за попадение. Преслав Боруков пропусна от чиста позиция да изравни резултата, след като топката попадна у него и бе сам срещу вратаря Макенджиев, но изстрелът му мина встрани от вратата.