Монтана и Добруджа с атрактивно равенство (ВИДЕО)

0
chernomoretz montana (8)

Монтана и Добруджа не излъчиха победител в мач от XVII кръг на Втора лига. На стадион „Огоста“ съперниците изиграха атрактивен мач, завършил 2:2.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на трагично загиналия в катастрофа Ферарио Спасов.

Монтана поведе в 17-ата минута. Димитър Буров получи вляво от наказателното поле и веднага центрира. Филип Ежике пък засече от вратарското поле за 1:0.

В 24-ата минута Стефан Статев осъществи индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл на вратата. Васил Симеонов обаче демонстрира отличен рефлекс и изби.

240 секунди по-късно Димитър Буров центрира от фал. Антон Тунгаров бе оставен непокрит пред вратарското поле и засече с глава, но изключително неточно.

Добруджа изравни в 34-ата минута. Стефан Статев шутира неособено силно извън наказателното поле. Топката отиде право във Васил Симеонов, който обаче не успя да я улови и тя спря в мрежата му за 1:1.

В 44-ата минута Монтана можеше отново да излезе напред в резултата. Шут на Стефан Каменов от границата на наказателното поле обаче премина до лявата греда.

Монтана отново поведе след едва 40 секунди игра през второто полувреме. Богдан Костов изведе чудесно Стефан Каменов, който от 7-8 метра с плътен удар не остави шанс за реакция на Аргилашки за 2:1.

В 54-ата минута Добруджа за втори път стигна до равенство. Ивайло Климентов стреля от наказателното поле. Топката рикошира в Емил Янчев и влетя във вратата за 2:2.

В 63-ата минута центриране пред вратарското поле бе засечено с глава от Филип Ежике. Топката обаче попадна в обхвата на Аргилашки, който първоначално я изби, а след това и я улови.

В 83-ата минута Добруджа по чудо не стигна до обрат. Ивайло Климентов преодоля няколко съперници, влезе в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл на вратата. Васил Симеонов обаче с прекрасен рефлекс успя да плонжира и да улови топката.