Монтана би Славия и закотви белите да дъното(ВИДЕО)

0
-
-

Монтана победи с 2:1 Славия в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Тони Тасев (10) и Билал Бари (29) вкараха за домакините, Георги Вълчев (22) се разписа за „белите“. Загубата остави тима от „Овча купел“ на предпоследното място в класирането едва с 4 точки.

Травма още преди почивката получи националът Филип Кръстев и изследванията ще покажат дали ще се възстанови за баража с Унгария на 8 октомври.Домакините можеха да поведат още в първата минута, когато Янко Ангелов шутира по земя, но вратарят Стериакис изби в корнер. Натискът на Монтана продължи и две минути по-късно Тони Тасев опита центриране по земя, което застрашително отиваше към вратата, но бе уловено от стража на „белите“.

Логично се стигна до попадение във вратата на Славия. Вкара го Тони Тасев в 10-ата минута, след като овладя центриране отдясно на Минков и майсторски насочи топката зад гърба на Стериакис.Минута след гола безумно влизане на Димитър Илиев в краката на Филип Кръстев доведе до принудителна смяна на таланта на „белите“. Футболистът на Монтана се отърва с жълт картон, а националът напусна, накуцвайки.

Влезлият на негово място Георги Вълчев изравни в 22 -ата минута, след като Калоян Кръстев проби отдясно и умело задържа топката. Виждайки нахлуващия на скорост Вълчев, той му подаде пред дъгата на наказателното поле и халфът майсторски прати топката зад гърба на Макенджиев.

Само след седем минути Монтана си върна аванса в резултата. Този път Тони Тасев бе в ролята на асистент, а голмайстор – Билал Бари. Тасев проби отляво и подаде към мароканеца, който без забавяне изстреля топката в мрежата на Славия за 2:1.
Втората част започна доста по-спокойно в сравнение с първата и положения пред двете врати почти липсваха. Ще се запомни само ударът на Андреа Христов в 56-ата минута, спасен по блестящ начин от Макенджиев.

В стремежа си да промени резултата, треньорът на Славия Мартин Кушев пусна в предни позиции ветераните Димитър Рангелов и Венцислав Христов.Чак в 65-ата минута двата отбора се събудиха и в рамките само на 120 секунди създадоха работа на вратарите. Най-напред Ради Кирилов не се възползва от подарък на Макенджиев и отправи сватбарски шут в тъч, а след това Тони Тасев стреля неточно след поредния си самостоятелен пробив.