Монтана би Несебър в мач с 4 гола, 2 дузпи и 2 червени картона(СНИМКИ)

0
MonNes1
-
-

Отборът на Монтана победи с 3:1 Несебър в последния мач от 15-ия кръг на Втора лига. Двата отбора направиха изключително зрелищен мач за нивото на родната Втора лига. В него имаше всичко- голове, драма, червени картони, една вкарана и една пропусната дузпа. Със спечелените 3 точки Монтана намали разликата от лидера Царско село на 7 точки.
MonNes1c MonNes1a MonNes2

Още в първата минута домакините можеха да открият резултата. Страхотен удар от дистанция на Атанас Илиев срещна горната греда на Павел Здравков. След 20 минути Николай Цветков проби отляво и намери с добър пас Атанас Илиев, който обаче отново се размина с гола. Нападателят засече отблизо топката с левия крак, но тя се отби в страничната греда. Резултатът бе открит от домакините в 32-ата минута. Цветков центрира отдясно към наказателното поле. Диян Молдованов не успя да се справи добре с топката и я спря точно на крака на Илиев, който успя да я прати във вратата.
Осем минути по-късно Борислав Дамянов направи 2:0, засичайки пас на Тони Тасев от границата на вратарското поле.В началото на втората част гостите наложиха натиск и в крайна сметка скоро стигнаха до намаляване на резултата. В 52-ата минута Трайо Грозев центрира отдясно и Реджеб Халил надскочи защитник, за да прониже Ивайло Василев.

В 72-ата минута Монтана получи право да изпълни дузпа, след като Молдованов спъна в наказателното поле Тони Тасев. Решението бе оспорвано бурно от гостите, но това не попречи на Тони Тасев да направи 3:1 в полза на домакините. В интерес на истината асистент реферът подсказа на Рюстем Карагерен за да отсъди дузпата и си навлече гнева на гостуващия отбор.Минута по-късно Несебър остана с човек по-малко, след като Грозев бе изгонен за втори жълт картон заради реплики към съдията. След още три минути и Несебър стигна до дузпа. Симеон Баев излезе сам срещу вратаря Ивайло Василев и го преодоля. Галин Ташев обаче го застигна и го препъна. За нарушението бранителят получи червен картон. От бялата точка обаче Николай Костов не бе точен, тъй като Василев отрази удара му. Това като че ли прекърши футболистите на Несебър и мача вече се доиграваше.